Piekļūstamība

Šī tīmekļvietne ir izstrādāta saskaņā ar Pasaules tīmekļa konsorcija izstrādātās tīmekļa vietņu pieejamības vadlīnijām, nodrošinot atbilstību WCAG 2.0 AA līmenim. Tas nozīmē, ka tīmekļvietnes izstrādē, atbilstoši vadlīnijām ir izmantotas dažādas tehnoloģijas, lai saturu padarītu pieejamāku pēc iespējas plašākam lietotāju lokam, tai skaitā lietotājiem ar redzes, dzirdes vai citiem kustību ierobežojumiem.

Lai nodrošinātu piekļūstamību, par pamatu pārbaudei tiek izmantots IDI Web Accessibility Checker izvēloties atbilstošo pārbaudes līmeni.

Piekļūstamības problēmu paziņošana

Ja rodas kādas problēmas, kas nav uzskaitītas šajā lapā, vai arī domājat, ka mēs neatbilstam piekļūstamības prasībām, būsim pateicīgi, ja sazināsieties ar mums. Kā mēs testējam šo tīmekļvietni Šī vietne tika testēta izstrādes laikā un arī regulāri tiek pārbaudīta attiecībā uz atbilstību Web satura pieejamības vadlīnijām. Šos testus veic tīmekļvietnes izstrādātājs. Regulāri testējot un saņemot kļūdu paziņojumus no lietotājiem, mēs plānojam atjauninātu un uzlabot tīmekļvietnes piekļūstamību
un novērst nepilnības pēc iespējas ātrāk.

Piekļūstamības iespējas

Šajā tīmekļvietnē Jums ir iespējams:

  • Tuvināt tās saturu;
  • Pārvietoties tīmekļvietnē izmantojot tastatūru;
  • Lielākajā daļā tīmekļvietnes izmantot ekrānlasītājus (ieskaitot JAWS, NVDA un VoiceOver jaunākās versijas).

Zemāk ir detalizētāk aprakstīts kā lietotāji tīmekļvietni var izmantot ērtāk un efektīvāk, izmantojot dažādus pārlūka operētājsistēmas un tīmekļvietnē iestrādātos rīkus. Ja jums ir jautājumi vai problēmas saistībā ar šīm vadlīnijām, lūdzu, rakstiet
uz e-pastu r96vs@riga.lv.

Navigācija ar tastatūru

Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams nospiežot tabulācijas taustiņu “Tab”, kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz citām lapām vai lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ krāsas maiņa un tas izskatās kā ierāmēts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t.i., “noklikšķinātu uz tā”), nospiediet taustiņu “Enter”.

Teksta izmērs

Ir vairāki iespējamie lapas tuvināšanas veidi:

  • izmantojot pārlūkprogrammā iebūvētās iespējas,
  • izmantojot operētājsistēmas iebūvētās iespējas,
  • instalējot īpašu pārlūka spraudni.

Pārlūkprogrammā iebūvētās iespējas

Visas populārās pārlūkprogrammas ļauj tuvināt un tālināt, nospiežot Ctrl un “+” vai “- ” taustiņus. Vai arī turiet Ctrl taustiņu un ritiniet uz augšu vai uz leju ar peles rullīti.

Operētājsistēmas iebūvētās iespējas

Operētājsistēmā Windows 10 un Windows 7 ir palielinātājs – programma, kas ļauj tuvināt. Nospiediet izvēlni “Sākt” un ierakstiet “Lupa” (“Start” > “Magnifier”) un nospiediet taustiņu Enter. Parādās mazs pārklājošs logs, kuru var pārvietot ar peli un tuvināt visu tajā esošo saturu dažādos attālumos.

Apple datoros dodieties uz izvēlni Apple > Sistēmas preferences > Pieejamība (vai Universālā piekļuve) > Tālummaiņa (Apple menu > System Preferences > Accessibility (or Universal Access) > Zoom).

Operētājsistēmā Windows XP dodieties uz Sākt > Visas programmas > Piederumi > Pieejamība > Lupas (Start > All Programs > Accessories > Accessibility > Magnifier).

Dažas sadaļas šajā tīmekļvietnē var nebūt pilnībā piekļūstamas.

  • Dažās sadaļās ir mazāks krāsu kontrasts;
  • Dažiem attēliem nav viegli uztverams alternatīvais teksts;
  • Dažas pogas nav iespējams korekti identificēt ar palīgprogrammatūrām;
  • Vairāki dokumenti ir pdf formātā, kas nav piekļūstami ar palīgprogrammatūrām.

Lapas saturs pēdējo reizi atjaunināts - 27.07.2020.

Mūsu tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes, sīkāk ar to lietošanu un apstrādi varat iepazīties atbilstošā sadaļā.